מה הקשר בין כימיה לזימון מציאות?

גיל 15, כיתה י', שיעור כימיה.

שם חוויתי את אחד מריגעי התהילה הקטנים האלו, שזכורים לי עד היום.

דיברנו בכיתה על חלוקה למגמות עם המורה שלנו. למרות המבטא הרומני הכבד, הוא היה מהמורים שהתלמידים נתנו לו הרבה כבוד- חד כתער, משעשע, ציניקן שאחד מתחביביו הגדולים שלו, היה ללגלג על התלמידים לנגד עיניהם. למרות שהיה עניין, הוא כמובן אפילו לא טרח לשכנע את התלמידים להגיע למגמת כימיה, ובעיקר היה עסוק בלבטל את השאלות שהופנו אליו, עד שלבסוף הוא אמר, "מה זה כבר משנה לאיזו מגמה תלכו, גם ככה יש פה רק כימאית אחת בתוך הכיתה", הוא השתתק לרגע, ואז תר בעיניו לאחת השורות האחרונות, "היא" הוא הצביע עלי.

כל התלמידים היו בהלם, גם אני, ממש יצא לחלקם מין "הא!" מופתע מהפה. אחרי הכל בכל התחום הריאלי הייתי תלמידה מאוד בינונית, לפני מבחנים הייתי צריכה לדאוג שמישהו מהתלמידים החזקים ילמד אותי את החומר, ואפילו שהסרקזם של המורה בא לידי ביטוי בכל משפט שני בערך, הוא אשכרה היה רציני!

"לא נראה לי שיש לי ציונים מספיק טובים בשביל להגיע למגמה…" ניגשתי ואמרתי לו בסוף השיעור, והוא ענה, "זה לא משנה, את היחידה ששואלת שאלות של כימאית".

לקח לי הרבה שנים להבין על מה הוא מדבר…

לימים, הפכתי לתחקירנית בטלוויזיה, ובמהלך השנים ראיינתי אלפי אנשים ושאלתי אותם את השאלות האינטימיות ביותר.

ובאמת במהלך הראיונות שמתי לב שפחות התעסקתי ב-מה, ויותר באיך… איך הפחד, השמחה, הצער, באים לידי ביטוי- מה ההרכב של הרגשות? מה המבניות שלהן? מהן תכונותיהן?

אלו היו שאלות של כימיה.

ככה גם הגעתי לאינטואיציה, כי מתישהו הבנתי איך היא תופסת את האמת שמעבר לדברים, ומדוע היא מביאה לתוצאות משובחות כל כך. זה חזר בראינות במופתיות שוב ושוב ושוב .

(אגב, חשבתי כל אותן שנים שאני עושה תוכניות טלוויזיה, לקח לי זמן לקלוט שלמעשה יש לי מעבדה מפוארת לחקר הטבע האנושי, ועוד מישהו שישלם לי על הסטאז').

לבסוף התחלתי ללכת בעקבות האינטואיציה בעצמי, ולא חצי כח, עד הסוף, עשיתי דברים גם כשלחלוטין לא הבנתי מה אני עושה, וגם כשהראש וההיגיון צעקו : "מה נסגר איתך?! לא! לא! לא!"

ומתוך כך העמקתי לא רק בכימיית הנפש, כי אם בכימיית הנשמה…

באמת שכל המטרה שלי הייתה ללכת עם הבטן, לא היה לי מושג שבדרך הזו ייפתח בפניי עולם שלם של חוקיות שיוביל אותי לדייק את המסלול עד כדי צירופי מיקרים נעלים שימסמרו אותי לריצפה ויעבירו בי צמרמורת בכל הגוף, לא ידעתי שיש בכלל קשר בין הדברים, לא ידעתי שזה אפילו אפשרי.

כיום, בתוך עולם הרוח המבולבל והמתפזר לכל עבר, מספיק לגלגל באינטרנט חצי דקה בשביל להבין בגדול מהם חוקי היקום- שיש כזה דבר שנקרא חוק המיגנוט, (דומה מושך דומה), חוק האחדות, חוק הקוטביות…יש עוד כאלה…

אבל מה שרלוונטי, זה לא שהחוקים קיימים, כמו איך עובדים איתם.

ההרצאה שלי "אינטואיציה ויצירת מציאות", היא הרצאה פרקטית שנותנת כלים שנועדו לדייק את הדרך, ולהאיץ תהליכי הגשמה, מהמקום שלא רק מבין שהחוקים קיימים, אלא איך הם עובדים.

זה שיעור בכימיה…

וזה קליל וזה כיפי וזה פרקטי כמו קפה על הבוקר.

וכולם יכולים להתקבל למגמה.

אתם מוזמנים למלא פרטים ולברר יותר על המיפגשים הבאים